18.01.2022 r.

Czym są skrzyniopalety?

Transport towarów oraz ich przechowywanie wymaga zastosowania odpowiednich opakowań, dopasowanych do określonej branży. Szczególnie problematyczne okazuje się składowanie żywności, która musi mieć zapewniony odpowiedni mikroklimat. Problem ten mogą jednak rozwiązać specjalne produkty łączące w sobie zalety skrzyń oraz palet. Czym są skrzyniopalety i jakimi cechami się wyróżniają?

Skrzyniopalety — co to jest?

Skrzyniopalety to pojemniki dostosowane do transportowania oraz magazynowania towarów. Tak jak zostało wspomniane, mają one cechy zarówno klasycznych skrzyń, jak i palet. Dostępne są zarówno warianty ażurowe, dzięki którym do przechowywanych produktów dociera znacznie więcej powietrza, jak i bardziej zabudowane. Niektóre z nich są też wyposażone w pokrywy. Obecnie na rynku można spotkać skrzyniopalety drewniane, które wyróżniają się przede wszystkim swoją uniwersalnością, trwałością, a także tym, że są ekologiczne.

Tłumacząc, czym są skrzyniopalety, warto też zaznaczyć, że tańszą alternatywą, jednak nie tak polecaną są skrzyniopalety plastikowe. Oprócz tego można również spotkać warianty wykonane z metalu, które są odpowiednie do transportu towarów podatnych na zniszczenie, ponieważ są na nie odporne. Warto także zaznaczyć, że skrzyniopalety wykonywane są w różnych rozmiarach dostosowanych do towaru, który ma być w nich przechowywany. Nie trzeba więc decydować się na najpopularniejsze wymiary skrzyniopalet — nasza firma przygotuje pojemniki dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Jakie zalety mają skrzyniopalety?

Swoją popularność skrzyniopalety zawdzięczają przede wszystkim licznym zaletom. Jedną z głównych jest ich trwałość. Produkty wykonane z odpowiednich gatunków drewna są niezwykle wytrzymałe i przy odpowiedniej eksploatacji mogą służyć nawet ponad 15 lat. Nie trzeba ich kupować za każdym razem, gdy będzie się chciało przewozić kolejny towar. W przypadku wykorzystywania skrzyniopalet do przechowywania ich plusem jest to, że pozwalają na znaczną oszczędność miejsca. Mogą być składowane, a nawet transportowane jedna na drugiej, co także ułatwia spakowanie do pojazdu większej ilości towaru.

Skrzyniopalety umożliwiają również bezproblemowe oddzielenie od siebie określonych produktów. Do każdej z nich można włożyć inne warzywa, dzięki czemu, gdy transport dotrze do odbiorcy, nic nie będzie ze sobą pomieszane. Znaczną zaletą tego rodzaju opakowań jest także fakt, że mogą być w nich przechowywane odmienne rzeczy. Świetnie sprawdzą się do przewożenia żywności, a także innych produktów niezbędnych w odmiennych branżach.

Trzeba również zaznaczyć, że skrzyniopalety znacznie ułatwiają załadunek oraz rozładunek towaru, co daje im przewagę nad tradycyjnymi rozwiązaniami transportowymi. Bez trudu można je podnosić za pomocą wózka widłowego, co z kolei sprawia, że do ich obsługi wystarczy jeden pracownik. Ponadto tego rodzaju produkty wyróżniają stosunkowo niewielką wagą.

W jakich branżach wykorzystuje się skrzyniopalety?

Zastosowanie skrzyniopalet jest szerokie. Można je spotkać na halach wielkich firm produkcyjnych oraz w małych przedsiębiorstwach. Ich uniwersalność sprawia, że doskonale sprawdzają się do przechowywania niemal każdego rodzaju towaru. Docenią je przede wszystkim firmy zajmujące się produkcją oraz transportem warzyw czy owoców. Nie jest to jednak ich jedyne zastosowanie. Przy odpowiedniej konstrukcji zdadzą także egzamin jako pojemniki do składowania produktów sypkich jak zboża czy kasze.

Ze skrzyniopalet korzysta również przemysł chemiczny oraz farmaceutyczny. Ważną rolę odgrywają też w branży metalurgicznej. Warto jednak mieć na uwadze, że w tym przypadku pojemniki powinny być odpowiednio przygotowane do magazynowania tego rodzaju towaru.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru skrzyniopalet?

Na rynku można znaleźć wiele skrzyniopalet. Warto przed zakupem zastanowić się nad niektórymi z ich cech, aby zyskać pewność, że odpowiednio spełnią one swoje zadanie. W związku z tym, podczas zakupu tego rodzaju pojemników dobrze sprawdzić, czy powstają one z wykorzystaniem najnowszych technologii. Te pozwalają na uzyskanie skrzyniopalet o pożądanej jakości.

Omnivent współpracuje z zaawansowanymi technologicznie zachodnimi firmami, dzięki czemu mamy pewność, stosowane przez nas rozwiązania są skuteczne, a dobrane wielkości pojemników zapewniają produktom optymalne warunki.

Planując wysyłkę materiałów pochodzenia roślinnego poza Unię Europejską, należy upewnić się, że proponowane pojemniki spełniają międzynarodowe standardy ISPM15. Aby mieć wytrzymałe skrzyniopalety, należy sprawdzić, czy ich boki zostały odpowiednio wzmocnione. Za trwałość skrzynek odpowiada także to, w jaki sposób zrobione są ich łączenia. Dobrze, jeśli będą wykonane gwoździami pierścieniowymi ocynkowanymi oraz wodoodpornym klejem, co także przyczyni się do zwiększenia odporności pojemnika.

Niezależnie od tego, czy wybiera się skrzyniopalety plastikowe czy ich drewniane odpowiedniki, warto sprawdzić, czy wszystkie elementy, które mogą mieć kontakt z towarem, są zaokrąglone, co pomoże uniknąć uszkodzeń mechanicznych. W przypadku wariantów z naturalnego surowca dobrze upewnić się, że elementy mające kontakt z wózkiem widłowym oraz podłożem są frezowane. Istotna dla wielu osób jest także łatwość czyszczenia skrzyniopalet, a to mogą zagwarantować m.in. warianty z drewna czterostronnie heblowanego.

Omnivent oferuje również pojemniki z wybranym logo, co pozwoli wyróżnić swoje produkty na tle innych. Kupując skrzyniopalety, warto zdecydować się też na ich montaż na miejscu, co zmniejszy koszty transportu.

FAQ:

  1.  Z jakich materiałów wykonuje się skrzyniopalety?

    Skrzyniopalety mogą być wykonane z drewna, tworzywa sztucznego, a także metalu.

  2. Czy skrzyniopalety są odpowiednie do przechowywania żywności?

    Skrzyniopalety z powodzeniem mogą być wykorzystywane do przechowywania zarówno warzyw i owoców, jak i nasion.

  3. Jakie zalety mają skrzyniopalety?

    Skrzyniopalety to pojemniki, które przede wszystkim ułatwiają magazynowanie, a także przewożenie towarów. Można podnosić je za pomocą wózków widłowych, dzięki czemu do ich obsługi wystarczy jedna osoba.