18.06.2020 r.

6 cech dobrych skrzyń na warzywa

Drewniane skrzynie to najbardziej naturalny sposób na przechowywanie i transport warzyw. Drewno jest tworzywem idealnym do ich budowy. Warto jednak przyjrzeć się najważniejszym cechom takich skrzyń, żeby łatwiej wybrać właściwe.

Rodzaj drewna

Skrzynie z warzywami przechowywane są w różnych warunkach, między innymi w chłodniach. Dlatego bardzo ważne jest, z jakiego rodzaju drewna zostały wykonane. Dobrze sprawdza się w tej roli drewno świerkowe. Powinno być oczywiście odpowiednio suszone i czterostronnie heblowane. Ułatwia to utrzymanie skrzyń w czystości i nie powoduje uszkodzenia towaru.

Ażurowa konstrukcja

W przypadku niektórych drewnianych skrzyń na warzywa bardzo ważna jest ażurowa konstrukcja. Pozwala na swobodny przepływ powietrza, co jest niezbędne dla odpowiedniej wentylacji mającej na celu zachowanie najwyższej jakości produktu.

Wytrzymałość

Biorąc pod uwagę ciężar warzyw i konieczność przemieszczania skrzyń, warto postawić na materiały wytrzymałe. Drewno oczywiście do takich należy. Wytrzymałość to jednak nie tylko materiał. Sama konstrukcja skrzyni musi być na tyle mocna, żeby dało się ją wielokrotnie wykorzystywać. Dlatego wybierając skrzynie na warzywa, trzeba również ocenić, czy wykonanie wygląda solidnie.

Dostosowanie do standardów

Bardzo ważne jest, żeby skrzynie drewniane były dostosowane do standardów. Chodzi o to, aby można było je w wygodny sposób transportować i przechowywać. Standaryzacja umożliwia również wykorzystanie w jednym miejscu skrzyń pochodzących od różnych producentów.

Wygodny przeładunek i transport

Konstrukcja i wymiary skrzyń do warzyw wpływają również na wygodę przeładunku i transportu. Muszą być dostosowane do sprzętu przeładunkowego, na przykład wózków widłowych.

Powtarzalność

W przypadku niektórych systemów wentylacyjnych bardzo ważne jest, aby wszystkie skrzynie znajdujące się w danej komorze przechowalniczej były dokładnie takie same. Wybierając Omnivent klient ma pewność, że skrzynia numer 1 czy 1000 jest identyczna, co gwarantuje najwyższą jakość systemu.